Gucci, moda takvimini

yeniliyor Covid-19 moda manzarasını sonsuza dek değiştiriyor. Moda markalarının iş yapma şeklini değiştirmekten başka seçeneği yoktu ve değişim uzun zamandır gelmiş olsa da, küresel bir pandeminin nihayet lüks satıcıları büyük değişiklikler yapmaya ittiği görülüyor. Geçen ay Saint Laurent, moda programını elden geçireceğini ve takviminin hızını yeniden şekillendireceğini açıkladı. Şimdi İtalyan moda evi Gucci, yaratıcı yönetmen Alessandro Michele ile birlikte, aynı şeyi yapma planını açıkladı. Umut, endüstri liderleri moda sisteminin tam bir sıfırlaması çağrısında bulundukları için diğer markaların davayı takip etmeye devam edeceğidir.

Michele, New York Times’a, “Bu karmaşık sistemin yeniden doğmasına izin vermek için yeni oksijene ihtiyacımız var” dedi. Moda uzun süredir çevresel etkisi nedeniyle eleştirildi ve moda şovları endüstrinin büyük karbon ayak izinin büyük bir parçası. Yılda üretilen şov sayısının azaltılması, modayı çok daha sürdürülebilir hale getirmek için büyük bir adımdır, ancak modanın tüm programını yenilemek de çok daha geniş bir ölçekte hissedilecektir.

Modayı çok daha kapsayıcı ve daha az cinsiyete özgü hale getirmeye yönelik bir yer değiştirmede Michele, koleksiyonları tarayarak ve onları bir olarak göstererek erkekler ve kadınlar arasındaki bölünmeyi ortadan kaldırmaktan bahsetti. Bu yer değiştirme uzun zamandır geliyordu ve Michele’nin yönetimi altında Covid-19 krizinden önce bile, Gucci, cinsiyet tarafsız modasını benimseyen en popüler lüks markaydı. Diğer markalar takip ettiği için ve şimdi cinsiyetsiz, mevsimsiz moda programları olasılığı ile endüstri iyilik için değişmek için yolda.

Revamp, CEO Marco Bizzarri ile geniş çapta tartışıldı ve işbirliği yaptı, ancak yeni gösteri programının ne zaman başlayacağı da dahil olmak üzere bazı lojistikler hala belirsiz. Michele, bahar ve sonbaharın şovlar için uygun zamanlar olduğuna inandığını, ancak önümüzdeki Eylül ayında göstermek neredeyse imkansız olacağını belirtti. Marka, bu Temmuz ayında Milan’ın Dijital Moda Haftası’nda markanın seyir koleksiyonuna bir göz atacağını doğruladı.

Değişim, yavaş da olsa geliyor, ancak şimdi zamanımızın en etkili tasarımcılarından birinin desteğiyle, değişim zamanının şimdi olduğu son derece açık. Sırada kim olacak?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *